Harjoitusravit Jyväskylässä

8.10.2015 18:00

Videotallennukset tässä!

Huom.! Ei voi osallistua ilman ennakkoilmoittautumista!

Harjoitusravit Killerillä 8.10.2015 klo 18. Järj. Keski-Suomen Hevosenomistajat ry

Suomen Hippos ry:n valvoja: Janne Jääskeläinen. Varikkoalueen valvoja: Jouni Rajala
Ratamestari, lähtöauton kuljettaja: Markus Kohvakka. Päälähettäjä: Tanja Säynevirta

TALLIKAHVIO AVOINNA!
A1-KATOKSEN HEVOSVARUSTEKIRPPIS MYÖS AVOINNA!

Autolähtöharjoitus klo 17.40! 1. lähtö heti ponilähdön jälkeen!

Ponilähtö klo 17.55 ryhmäajo 1140 m Harmaa-Musta

1. Ponikujan Tamara / Julianna Eskelinen / Julianna Eskelinen 1140m 90p 0,00 €

Lähtö 1, Ryhmäajo 2140 m Avoin 2.00.0 KELT-MUSTA
1. Huiteli / Antti Tupamäki / Anu Salminen 2140m 400p 0,00 €
2. Hyypän Lilja / Jukka Karhulahti / Jukka Karhulahti 2140m 400p 0,00 €
3. Parfyymi / Risto Tupamäki / Jonna Keto 2140m 400p 0,00 €
4. Pegasos Bolt / Kari Masalin / Jukka Romppanen 2140m 400p 0,00 €
5. Uutelan Viima / Pekka Vehviläinen / Jukka Kiviluoma 2140m 400p 0,00 €

Lähtö 2, Ryhmäajo 2140 m Avoin 1.50.0 SIN-VALK
1. Kuun Obeliks / Antti Tupamäki / Rosa Kangas 2140m 800p 0,00 €
2. Sirun Vappu / Pekka Vehviläinen / Annika Isomäki 2140m 800p 0,00 €
3. Amelie Rok / Kimmo Ahola / Kimmo Ahola 2140m 400p 0,00 €
4. Kuun Säihke / - / Timo Vainikainen 2140m 400p 0,00 €
5. Myllyn Tyyne / Risto Tupamäki / Erkki Laakso 2140m 400p 0,00 €
6. Pippariina / Mika Ahlström / Hanna Mäkinen 2140m 400p 0,00 €

Lähtö 3, Ryhmäajo 2140 m Avoin 1.45.0 PUN-VALK
1. Faith Web / Kari Masalin / Kirsi Mantilo 2140m 400p 0,00 €
2. Hariesine / Maija Haukka / Maija Haukka 2140m 400p 0,00 €
3. Johtovirta / Risto Tupamäki / Riitta Virta 2140m 400p 0,00 €
4. Menisitkö / Antti Tupamäki / Terho Niiles 2140m 400p 0,00 €
5. Rosariina / Pekka Vehviläinen / Nita Hintikka 2140m 400p 15,00 €
6. Taikatiina / Timo Heiskanen / Timo Heiskanen 2140m 400p 54,00 €
7. Tähtiheili / Mika Ahlström / Dimitri Hedman 2140m 400p 0,00 €

Lähtö 4, Ryhmäajo 2140 m Avoin 1.40.0 VIHR-VALK
1. Marotte / Risto Tupamäki / Marko Rautiainen 2140m 800p 0,00 €
2. Sarmööri / Juhani Heikkinen / Kirsi Moilanen 2140m 800p 49,00 €
3. Onnetööri / Antti Tupamäki / Jarkko Koppeli 2140m 418p 220,00 €
4. Idän Prinsessa / Jenni Olander / Jenni Olander 2140m 400p 645,00 €
5. Rim Bay Demi / Marko Känsälä / Anna Kautto 2140m 400p 0,00 €
6. Sun Sayen / Mika Ahlström / Mika Ahlström 2140m 400p 0,00 €
7. Issakan Lempi / Kalervo Rosala / Kalervo Rosala 2140m 250p 0,00 €
8. Rowhill's Jack / Tommi Sirkka / Hanna Pasanen 2140m 800p 0,00 €
9. Fanni Jat / Heidi-Marie Haapala / Heidi-Marie Haapala 2140m 400p 1 560,00 €

Lähtö 5, Ryhmäajo 2140 m Avoin 1.40.0 VALK-MUSTA
1. Tähtimenevä / Mikko Mauno / Dimitri Hedman 2140m 1140p 1 400,00 €
2. Aateekoo / Jarkko Koppeli / Jarkko Koppeli 2140m 180p 1 320,00 €
3. Aistikas / Pekka Vehviläinen / Petri Ylönen 2140m 400p 1 080,00 €
4. Venlan Voitto / Seppo Kynnäs / Sari Tunninen 2140m 400p 3 900,00 €
5. Ventta / Antti Tupamäki / Tuire Pekkanen 2140m 397p 475,00 €
6. Rosmarilla / Armas Palmroos / Henrik Palmroos 2140m 315p 550,00 €
7. Äänestäjä / Risto Tupamäki / Tenho Roth 2140m 814p 1 270,00 €

Lähtö 6, Ryhmäajo 2140 m 1.35.0 MUSTA-VALK
1. Iikori / Antti Tupamäki / Antti Tupamäki 2140m 480p 32 580,00 €
2. Argenteuil / Anne Takapuro / Anne Takapuro 2140m 400p 0,00 €
3. Kejsaren / Teuvo Rantanen / Teuvo Rantanen 2140m 400p 2 200,00 €
4. Moonrose / Eino Rampanen / Eino Rampanen 2140m 400p 0,00 €
5. Niemen Cecilia / Risto Tupamäki / Jukka Mononen 2140m 400p 5 320,00 €
6. Sähköposti / Kari Masalin / Tapio Mynttinen 2140m 235p 10 575,00 €
7. Feeniks / Marko Känsälä / Marko Känsälä 2140m 125p 3 100,00 €
8. Viekova / Pekka Vehviläinen / Jukka Romppanen 2140m 110p 5 679,00 €
9. Tuhti-Piika / Veera Laine / Veera Laine 2140m 35p 4 020,00 €
10. Sun Vincent / Mika Ahlström / Mika Ahlström 2140m -100p 2 050,00 €

Lähtö 7, Ryhmäajo 2140 m 1.30.0 VAAL.RUSK.-MUSTA
1. Fling King / Teuvo Rantanen / Teuvo Rantanen 2140m 800p 0,00 €
2. Nemea Efodi / Pekka Vehviläinen / Juha K Jokinen 2140m 800p 0,00 €
3. Ballerina Fastback / Harri Kotilainen / Harri Kotilainen 2140m 400p 0,00 €
4. Västerbo Locksmith* / Antti Tupamäki / Anne Takapuro 2140m 400p 0,00 €
5. Podium / Rosa Kangas / Antti Tupamäki 2140m 400p 0,00 €
6. Sealed Envelope / Anne Takapuro / Anne Takapuro 2140m 400p 0,00 €
7. Cold Mermaiden / Risto Tupamäki / Maarit Laitinen 2140m 145p 7 105,00 €
8. Fanni Jat / Heidi-Marie Haapala / Heidi-Marie Haapala 2140m 400p 1 560,00 €
9. Tayfun / Kari Masalin / Heidi Jetsu 2140m 400p 0,00 €

Lähtö 8, Ryhmäajo 2140 m 1.25.0 LILA-VALK
1. Rowhill's Jack / Tommi Sirkka / Hanna Pasanen 2140m 800p 0,00 €
2. Sign Of Secret / Anne Takapuro / Anne Takapuro 2140m 800p 0,00 €
3. Bayside Sirius / Kari Masalin / Tuomo Heinonen 2140m 400p 1 880,00 €
4. Bridget Pine / Antti Tupamäki / Jani Hyvönen 2140m 400p 15,00 €
5. Glory Night Star / Harri Kotilainen / Jorma Aho 2140m 400p 0,00 €
6. Maya Honeybee / Risto Tupamäki / Jukka Mononen 2140m 400p 2 645,00 €
7. Shake It Away / Isa Liimatainen / Isa Liimatainen 2140m 400p 12 450,00 €
8. Rudolf Dynamic / Jari Keto / Susanna Keto 2140m 275p 155,00 €
9. Wish Upon A Lady / Pekka Vehviläinen / Tanja Markkanen 2140m 400p 6 690,00 €
10. Excel Song / Paavo Hägg / Paavo Hägg 2140m 154p 2 545,00 €
11. Rock Star / Kimmo Ahola / Kimmo Ahola 2140m 105p 190,00 €

Lähtö 9, Ryhmäajo 2140 m 1.22,0, vapaavauhtinen viim. 500 m VAAL.VIHR.-MUSTA
1. Angel Of Nazareth / Pekka Vehviläinen / Annika Isomäki 2140m 400p 330,00 €
2. Betty Heyden / Mikko S Laitinen / Arja Lauren 2140m 400p 1 075,00 €
3. Highland Hombre / Harri Kotilainen / Juuli Lehtiö 2140m 400p 5 475,00 €
4. Corleone Birdland / Risto Tupamäki / Anne Takapuro 2140m 320p 655,00 €
5. Anastacia Trot / Mika Ahlström / Dimitri Hedman 2140m 206p 83 224,00 €
6. King Star Lou / Antti Tupamäki / Jani Hyvönen 2140m 40p 2 590,00 €

Osallistumismaksu harjoitusraveihin 5 €/ hevonen/ päivä
Vauhdit pidettävä sarjamäärityksen mukaisena koko matkan ajan.
Mikäli ohjastaja ei noudata em. ohjeita, sanktiona 1-2 kk OSALLISTUMISKIELTO harjoitusraveihin!

Harjoitusraveihin osallistuvalta valjakolta vaaditaan:
voimassaoleva vastuuvakuutus, kilpailuoikeus, ajajalla ajolupa ja -varustus.