Harjoitusravit Killerillä

3.10.2018 18:00

Harjoitusravit Killerillä ke 3.10.2018 klo 18.
Järjestää: Keski-Suomen Hevosenomistajat ry

Videotallennukset tässä!


Suomen Hippos ry:n valvoja: Janne Jääskeläinen, Ratamestari: J & J Trukit Oy, Varikkoalueen valvoja: Jouni Rajala

Viimeinen verryttelyaika 5. lähdön jälkeen.

Laukaan Hyssin talkookahvio avoinna eläinlääkärin kopin vierustalla.
Uuden monitoimirakennuksen rakennustyöt ovat käynnissä, osa varikkoalueesta on suljettu. Hevosautojen liikenne Keuruun puoleisesta päädystä varikolle ja pois.

VAUHDIT PIDETTÄVÄ SARJAN MUKAISENA KOKO LÄHDÖN AJAN!


Lähtö 1 KELTA-MUSTA 1.50.0
1. Rummeli / Tero Ahovuori / Tero Ahovuori 2140m 800p 150,00 €
2. Valkia / Kari Masalin / Teija Pirhonen 2140m 800p 0,00 €
3. Humiina / Jouni Syrjälä / Jouni Syrjälä 2140m 400p 0,00 €
4. Kassinen / Ilmo Syrjä / Ilmo Syrjä 2140m 400p 0,00 €
5. Tupa-Myrsky / Antti Tupamäki / Antti Tupamäki 2140m 400p 0,00 €
6. Vappu-Ukko / Pekka Vehviläinen / Jaakko Santala 2140m 400p 0,00 €
7. Vauhti Teppo / Tero Lahtinen / Teija Paananen 2140m 400p 0,00 €

Lähtö 2 SIN-VALK 1.45.0
1. Etuaika / Antti Tupamäki / Antti Tupamäki 2140m 800p 0,00 €
2. Kultaposti / Kari Masalin / Hemmi Lindgren 2140m 400p 0,00 €
3. Laviori / Anssi Niininen / Tenho Roth 2140m 400p 0,00 €
4. Pimpulan Huli-Vili / Pekka Vehviläinen / Veikko Tikkinen 2140m 250p 85,00 €

Lähtö 3 PUN-VALK 1.40.0
1. Rowhill's Killer / Tommi Sirkka / Hanna Pasanen 2140m 800p 0,00 €
2. Rantaniemelän Savu / Kari Masalin / Anssi Niininen 2140m 552p 60,00 €
3. Virin Varpu / Juhani Heikkinen / Juhani Heikkinen 2140m 420p 1 460,00 €
4. Villin Viksu / Teppo Viskari / Reetta Tervonen 2140m 400p 2 830,00 €
5. Glen Amore / Jukka Romppanen / Jukka Romppanen 2140m 230p 4 780,00 €
6. Teppana / Tero Lahtinen / Ari Lappalainen 2140m 130p 800,00 €
7. Viisning / Antti Tupamäki / Antti Tupamäki 2140m 113p 1 080,00 €
8. Sokker / Matti Riipinen / Matti Riipinen 2140m 100p 34 740,00 €
9. Charliina / Eeva Naukkarinen / Paula Jakonen 2140m 92p 1 095,00 €
10. Goldshoe Emilia / Hanna Korhonen / Hanna Korhonen 2140m 400p 0,00 €

Lähtö 4 VIHR-VALK 1.35.0
1. Meadow Whats Up / Pekka Vehviläinen / Satu Varis 2140m 800p 15,00 €
2. Turtilo / Antti Tupamäki / Antti Tupamäki 2140m 755p 36 310,00 €
3. Sarmööri / Juhani Heikkinen / Kirsi Moilanen 2140m 440p 8 939,00 €
4. Aateekoo / Jukka Hiiri / Jukka Hiiri 2140m 400p 4 625,00 €

Lähtö 5 VALK-MUSTA 1.30.0
1. Notam Live / Veli-Pekka Poikonen / Veli-Pekka Poikonen 2140m 500p 0,00 €
2. Cold Lucky Girl / Timo Holkko / Lauri Nieminen 2140m 435p 9 270,00 €
3. Twilight Soul / Pekka Vehviläinen / Etta Mäkilä 2140m 400p 0,00 €
4. Rainbow Giant / Timo Takala / Timo Takala 2140m 118p 1 920,00 €
5. Rowhill's Killer / Tommi Sirkka / Hanna Pasanen 2140m 800p 0,00 €
6. Glen Amore / Jukka Romppanen / Jukka Romppanen 2140m 230p 4 780,00 €

Lähtö 6 MUSTA-VALK 1.25.0
1. Barlume / Sami Fredin / Sami Fredin 2140m 115p 3 439,00 €
2. Virgin Elisabet / Matti Riipinen / Matti Riipinen 2140m 400p 1 650,00 €
3. Zorro's Revenge / Tero Lahtinen / Tiina Uusitalo 2140m 400p 150,00 €
4. Stone Capes O'Man / Rinaldo Roth / Tenho Roth 2140m 301p 10 080,00 €
5. Hip Hop Dancing / Juhani Heikkinen / Juhani Heikkinen 2140m 285p 1 381,00 €
6. Lady Devil / Teppo Viskari / Teppo Viskari 2140m 255p 2 750,00 €
7. Duke De Veluwe / Tommi Ilottu / Tommi Ilottu 2140m 250p 8 265,00 €
8. Shake It Away / Mari Helin-Saarinen / Isa Liimatainen 2140m 400p 13 503,00 € MONTE!

Lähtö 7 VAAL.RUSK.-MUSTA 1.25.0
1. Miami Magic / Antti Tupamäki / Mikko Mauno 2140m 800p 0,00 €
2. Morgonstund / Timo Holkko / Tero Lahtinen 2140m 800p 0,00 €
3. Boxing Bass / Veera Mäkinen / Veera Mäkinen 2140m 400p 0,00 €
4. Candy Sex / Pekka Vehviläinen / Hanna Nieminen 2140m 400p 0,00 €
5. Crystal No Fruit / Tero Lahtinen / Tero Lahtinen 2140m 400p 0,00 €
6. Goldshoe Emilia / Hanna Korhonen / Hanna Korhonen 2140m 400p 0,00 €

Lähtö 8 LILA-VALK 1.22.0 Viim. 500m vapaavauhtinen
1. Pipa's Boy / Pekka Vehviläinen / Tiina Uusitalo 2140m 98p 2 415,00 €
2. Ellix Rhyme* / Rainer Lindberg / Rainer Lindberg 2140m 400p 30 971,00 €
3. Goldshoe Doris / Hanna Korhonen / Hanna Korhonen 2140m 400p 5 185,00 €
4. Thelma Brisk / Tero Lahtinen / Tero Lahtinen 2140m 105p 1 240,00 €
5. Valnes Gary / Armas Palmroos / Armas Palmroos 2140m 110p 27 646,00 €
6. Sun Sayen / Mika Ahlström / Mika Ahlström 2140m 380p 7 020,00 €
7. Sun Capitano / Sanna Hakanen / Mika Ahlström 2140m 830p 30 850,00 € MONTE!
8. Amour Time / Antti Tupamäki / Sanna Hakanen 2140m -p 4 195,00 €

___________________________________________________________________________

Huom.! Ei voi osallistua ilman ennakkoilmoittautumista!

Osallistumismaksu harjoitusraveihin 5 €/ hevonen/ päivä
Vauhdit pidettävä sarjamäärityksen mukaisena koko matkan ajan.
Mikäli ohjastaja ei noudata em. ohjeita, sanktiona 1-2 kk OSALLISTUMISKIELTO harjoitusraveihin!

Harjoitusraveihin osallistuvalta valjakolta vaaditaan:
voimassaoleva vastuuvakuutus, kilpailuoikeus, ajajalla ajolupa ja -varustus.