Uutiset

Syyskauden harjoitusravit

to 3. syyskuuta 2020 15.39.00

Lue lisää

Tarvitaanko iltavalaistusta kaviouralla?

to 3. syyskuuta 2020 08.31.00

Kysely radan käyttäjille

Lue lisää

Kajaanissa kajahti Juulille voittolaulu

ti 1. syyskuuta 2020 11.02.00

Liity omistajajoukkoon loppuvuodeksi, tarjoushinta 50€, ei muita kuluja!

Lue lisää

Kepparikerho alkaa

to 27. elokuuta 2020 13.21.00

To 17.9. alkaa taas kovasti kyselty ja odotettu kepparikerho...

Lue lisää

Parvelan Retu on Derbyn voittaja

la 22. elokuuta 2020 17.27.00

Parvelan Retu on v. 2020 Keskisuomalainen Derbyvoittaja

Lue lisää


Keski-Suomen Hevosjalostusliitto

Match Show ja Russponinäyttely

ti 22. elokuuta 2017 13.01.00

Killerin ravinuoret järjestää Kaikkien rotujen Match Show ja Suomen Russponiyhdistys Russponien rotunäyttely su 17.9. Killerillä.

Lue lisää

Ravivalmennuksen peruskurssi

ti 22. elokuuta 2017 12.58.00

Ravivalmennuksen peruskurssi (C-taso) järjestetään Jyväskylässä 29.9. - 1.10.2017.

Lue lisää

Suomenhevonen 110 vuotta Keski-Suomessa

ma 21. elokuuta 2017 12.23.00




Lue lisää

Syyskuun tamma- ja varsanäyttelyt

su 20. elokuuta 2017 10.37.00

PERUTUT vähäisen osanottajamäärän takia!

Lue lisää

Ponikuninkuusravien lopputulokset

ti 15. elokuuta 2017 23.02.00



Kokonaiskilpailuiden tulokset

Ponikuningatar 2017

1. Pearl Cloud & Eveliina Hietanen, 8:42,8
2. Noron Sissi & Elina Miettunen, 9:13,4, ero kärkeen 30,6s.
3. Mollamaija & Oona Halme, 9:14,0, ero kärkeen 31,2s.
4. Hietarannan Julia & Fiia Espo, 9:16,1, ero kärkeen 33,3s.
5. Saphira & Jenita Laitinen, 9:17,0, ero kärkeen 34,2s.
6. Uutelan Amarilla & Fanni Klemetti, 9:18,1, ero kärkeen 35,3s.
7. Pomona II & Mats Havulehto, 9:18,2, ero kärkeen 35,4s.
8. Jokimäen Pipa & Eetu Oksanen, 9:22,2, ero kärkeen 39,4s.
9. Nora IV & Lotta Mässeli, 9:24,1, ero kärkeen 41,3s.
10. Smedens Gossip & Veera Ahlqvist, 9:24,5, ero kärkeen 41,7s.
11. Kastanjegårdens Mitzy & Roosa Autio, 9:29,8, ero kärkeen 47s.
12. Elsa II & Ella-Saara Liimatainen, 9:51,0, ero kärkeen 1min 8,2s
13. Gambra & Tiia Vehviläinen, ulkona kokonaiskilpailusta
14. Stella C.C. & Sara Hautamäki, ulkona kokonaiskilpailusta
15. Euforia & Tuukka Varis, ulkona kokonaiskilpailusta
16. Marjaleena & Viivi Pasanen, ulkona kokonaiskilpailusta

Ponikuningas 2017

1. Thorvald & Maria Kiukas, 9:02,9
2. Strait’s Poker & Elina Miettunen, 9:09,8, ero kärkeen 6,9s.
3. Ekslätts Sacrifice & Oona Halme, 9:13,9, ero kärkeen 11s.
4. Niemenpellon Pätmän & Fiia Espo, 9:15,0, ero kärkeen 12,1s.
5. Golden Geronimo & Aada Salo, 9:22,5, ero kärkeen 19,6s.
6. Amiral Doll & Emma Koski, 9:22,5, ero kärkeen 19,6s, sijoitus ratkaistu viimeisen osalähdön tuloksen perusteella.
7. Broängens Jocke & Tuukka Törnvall, 9:25,3, ero kärkeen 22,4s.
8. Smedens Max Speed & Henriikka Rantanen, 9:30,9, ero kärkeen 28s.
9. Nipornas Cider & Elina Herttua, 9:32,3, ero kärkeen 29,4s.
10. Goldenwild’s Sammy & Melissa Melkko, 9:35,2, ero kärkeen 32,3s.
11. Rosenbergs Haodino & Lotta Pulkka, 10:10,3, ero kärkeen 1min 7,4s.
12. Animatzoo Obama & Nina Hänninen, ulkona kokonaiskilpailusta
13. Broängens Ghosakrama & Siiri Salonen, ulkona kokonaiskilpailusta
14. Rama Chiron & Sofia Kiukas, ulkona kokonaiskilpailusta

Poniruhtinatar 2017

1. Amazon & Moona Espo, 7:15,1
2. Kiikku’s Neon & Tytti Lind, 7:18,1, ero kärkeen 3s.
3. Pearl & Pinja Iltanen, 7:18,6, ero kärkeen 3,5s.
4. Smedens Varenna & Emilia Ritakallio, 7:19,8, ero kärkeen 4,7s.
5. Ai.Ka. Awa & Roosa Lindholm, ulkona kokonaiskilpailusta
6. Farmens Tix & Julia Saarela, ulkona kokonaiskilpailusta
7. Smedens Chess & Mira Kaappola, ulkona kokonaiskilpailusta

Poniruhtinas 2017

1. Miniatyr & Pinja Iltanen, 7:05,8
2. Ernst Rivaldo & Eveliina Hietanen, 7:08,2, ero kärkeen 2,4s.
3. Kattedals Isse & Nina Hänninen, 7:10,1, ero kärkeen 4,3s.
4. Smedens Andiamo & Jenni Rautiainen, 7:12,7, ero kärkeen 6,9s.
5. Hietarannan Joonatan & Aleksandra Isoviita, 7:14,5, ero kärkeen 8,7s.
6. Robbie Wee & Mira Kaappola, 7:17,7, ero kärkeen 11,9s.
7. Tolängas Rolando & Otto Saarinen, 7:23,5, ero kärkeen 17,7s.
8. Drömmer Lu Art & Katariina Hämäläinen, 7:44,9, ero kärkeen 39,1s.
9. Hietarannan Jesper & Heta Aro, 8:17,0, ero kärkeen 1min 11,2s
10. Gemstone Aria & Suvi Saarinen, ulkona kokonaiskilpailusta
11. General J & Oona Halme, ulkona kokonaiskilpailusta
12. Kålmans Scooby Doo & Jutta Salmi, ulkona kokonaiskilpailusta

Lämpimät onnittelut kaikille viikonlopun menestyjille!

Osakilpailujen tulokset lauantai ja sunnuntai!
Maalikameran kuvat lauantai   ja  sunnuntai!

Videotallennukset v. 2017 kilpailuista löytyy TotoTV:n arkistosta, valitse ensin "Ponilähdöt 2017" otsikon "KATEGORIAT" alta...

 

Lue lisää