Uutiset

Tallialueen investointi- suunnitelma

ti 22. elokuuta 2017 13.08.00

Keski-Suomen Raviradan tallialueen investointisuunnitelma...

Lue lisää

Derbyn karsinnat sujuivat suosikkien merkeissä

to 17. elokuuta 2017 23.07.00

Kaikki karsintavoittajat hallitsivat lähtöjään keulasta suvereenisti. Kovinta vauhtia karsinnoissa piti Ellin Sisu...

Lue lisää

Torstain ravit Killerillä

ti 15. elokuuta 2017 15.37.00

Torstaina 17.8. mitellään tosissaan pääsystä suomenhevosten Derby-finaaliin klo 18 alkavissa iltaraveissa...

Lue lisää

Seuraavat harjoitusravit ti 22.8. klo 18!

ke 26. heinäkuuta 2017 13.01.00

Syyskauden harjoitusraveja

Lue lisää

Uusi kilpailu enintään 8000€ ansainneille suomenhevosille

pe 21. heinäkuuta 2017 12.43.00

Jyväskylän, Kuopion ja Seinäjoen raviradat järjestävät yhteistyönä uuden kilpailun enintään 8000€ ansainneille suomenhevosille...

Lue lisää


Keski-Suomen Hevosjalostusliitto

Match Show ja Russponinäyttely

ti 22. elokuuta 2017 13.01.00

Killerin ravinuoret järjestää Kaikkien rotujen Match Show ja Suomen Russponiyhdistys Russponien rotunäyttely su 17.9. Killerillä.

Lue lisää

Ravivalmennuksen peruskurssi

ti 22. elokuuta 2017 12.58.00

Ravivalmennuksen peruskurssi (C-taso) järjestetään Jyväskylässä 29.9. - 1.10.2017.

Lue lisää

Suomenhevonen 110 vuotta Keski-Suomessa

ma 21. elokuuta 2017 12.23.00

Suomenhevonen 110- vuotta Keski-Suomessa -tapahtumassa Saarijärven Tarvaalassa pe 8.9. klo 10-16 esitellään suomenhevosta eri jalostussuuntien, kantakirjaorien sekä lajinäytösten
avulla.

Lue lisää

Ponikuninkuusravien lopputulokset

ti 15. elokuuta 2017 23.02.00



Kokonaiskilpailuiden tulokset

Ponikuningatar 2017

1. Pearl Cloud & Eveliina Hietanen, 8:42,8
2. Noron Sissi & Elina Miettunen, 9:13,4, ero kärkeen 30,6s.
3. Mollamaija & Oona Halme, 9:14,0, ero kärkeen 31,2s.
4. Hietarannan Julia & Fiia Espo, 9:16,1, ero kärkeen 33,3s.
5. Saphira & Jenita Laitinen, 9:17,0, ero kärkeen 34,2s.
6. Uutelan Amarilla & Fanni Klemetti, 9:18,1, ero kärkeen 35,3s.
7. Pomona II & Mats Havulehto, 9:18,2, ero kärkeen 35,4s.
8. Jokimäen Pipa & Eetu Oksanen, 9:22,2, ero kärkeen 39,4s.
9. Nora IV & Lotta Mässeli, 9:24,1, ero kärkeen 41,3s.
10. Smedens Gossip & Veera Ahlqvist, 9:24,5, ero kärkeen 41,7s.
11. Kastanjegårdens Mitzy & Roosa Autio, 9:29,8, ero kärkeen 47s.
12. Elsa II & Ella-Saara Liimatainen, 9:51,0, ero kärkeen 1min 8,2s
13. Gambra & Tiia Vehviläinen, ulkona kokonaiskilpailusta
14. Stella C.C. & Sara Hautamäki, ulkona kokonaiskilpailusta
15. Euforia & Tuukka Varis, ulkona kokonaiskilpailusta
16. Marjaleena & Viivi Pasanen, ulkona kokonaiskilpailusta

Ponikuningas 2017

1. Thorvald & Maria Kiukas, 9:02,9
2. Strait’s Poker & Elina Miettunen, 9:09,8, ero kärkeen 6,9s.
3. Ekslätts Sacrifice & Oona Halme, 9:13,9, ero kärkeen 11s.
4. Niemenpellon Pätmän & Fiia Espo, 9:15,0, ero kärkeen 12,1s.
5. Golden Geronimo & Aada Salo, 9:22,5, ero kärkeen 19,6s.
6. Amiral Doll & Emma Koski, 9:22,5, ero kärkeen 19,6s, sijoitus ratkaistu viimeisen osalähdön tuloksen perusteella.
7. Broängens Jocke & Tuukka Törnvall, 9:25,3, ero kärkeen 22,4s.
8. Smedens Max Speed & Henriikka Rantanen, 9:30,9, ero kärkeen 28s.
9. Nipornas Cider & Elina Herttua, 9:32,3, ero kärkeen 29,4s.
10. Goldenwild’s Sammy & Melissa Melkko, 9:35,2, ero kärkeen 32,3s.
11. Rosenbergs Haodino & Lotta Pulkka, 10:10,3, ero kärkeen 1min 7,4s.
12. Animatzoo Obama & Nina Hänninen, ulkona kokonaiskilpailusta
13. Broängens Ghosakrama & Siiri Salonen, ulkona kokonaiskilpailusta
14. Rama Chiron & Sofia Kiukas, ulkona kokonaiskilpailusta

Poniruhtinatar 2017

1. Amazon & Moona Espo, 7:15,1
2. Kiikku’s Neon & Tytti Lind, 7:18,1, ero kärkeen 3s.
3. Pearl & Pinja Iltanen, 7:18,6, ero kärkeen 3,5s.
4. Smedens Varenna & Emilia Ritakallio, 7:19,8, ero kärkeen 4,7s.
5. Ai.Ka. Awa & Roosa Lindholm, ulkona kokonaiskilpailusta
6. Farmens Tix & Julia Saarela, ulkona kokonaiskilpailusta
7. Smedens Chess & Mira Kaappola, ulkona kokonaiskilpailusta

Poniruhtinas 2017

1. Miniatyr & Pinja Iltanen, 7:05,8
2. Ernst Rivaldo & Eveliina Hietanen, 7:08,2, ero kärkeen 2,4s.
3. Kattedals Isse & Nina Hänninen, 7:10,1, ero kärkeen 4,3s.
4. Smedens Andiamo & Jenni Rautiainen, 7:12,7, ero kärkeen 6,9s.
5. Hietarannan Joonatan & Aleksandra Isoviita, 7:14,5, ero kärkeen 8,7s.
6. Robbie Wee & Mira Kaappola, 7:17,7, ero kärkeen 11,9s.
7. Tolängas Rolando & Otto Saarinen, 7:23,5, ero kärkeen 17,7s.
8. Drömmer Lu Art & Katariina Hämäläinen, 7:44,9, ero kärkeen 39,1s.
9. Hietarannan Jesper & Heta Aro, 8:17,0, ero kärkeen 1min 11,2s
10. Gemstone Aria & Suvi Saarinen, ulkona kokonaiskilpailusta
11. General J & Oona Halme, ulkona kokonaiskilpailusta
12. Kålmans Scooby Doo & Jutta Salmi, ulkona kokonaiskilpailusta

Lämpimät onnittelut kaikille viikonlopun menestyjille!

Osakilpailujen tulokset lauantai ja sunnuntai!
Maalikameran kuvat lauantai   ja  sunnuntai!

Videotallennukset v. 2017 kilpailuista löytyy TotoTV:n arkistosta, valitse ensin "Ponilähdöt 2017" otsikon "KATEGORIAT" alta...

 

Lue lisää

Talkoolaiseksi Ponikuninkuusraveihin!

ti 18. heinäkuuta 2017 15.48.00

Lämpimästi tervetuloa talkoolaiseksi raviurheilevan nuorison vuoden päätapahtumaan Ponikuninkuusraveihin 12.-13.8.2017 Jyväskylän Killerille kello 12 alkaen molempina kilpailupäivinä.

Lue lisää